Волинь. Про розвиток лісової галузі області
23 серпня відбулась підсумкова нарада під керівництвом начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка.
Порядок денний засідання включав широкий перелік питань, які стосуються життєдіяльності управління, а саме: стан ведення лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів державних підприємств Волинського ОУЛМГ, аналізу фінансово-господарської та виробничої діяльності підприємств за 7 місяців 2016 року.
Серед присутніх – голова профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк, заступники начальника Волинського ОУЛМГ, керівники структурних підрозділів ВОУЛМГ, директори лісогосподарських держпідприємств.
Основні показники діяльності підтверджують, що лісосподарські підприємства, попри наявність цілого ряду робочих завдань, які потребують тривалого часу та значних ресурсів для усунення недоліків, протягом 7 місяців поточного року спрацювали ефективно, прибутково та зі значно вищою раціональністю у використанні лісових ресурсів. Ефективно велися догляд та формування лісових насаджень.
У цьому процесі надзвичайно важливою складовою є заготівля насіння. В загальному по управлінні план заготівлі лісового насіння за 7 місяців цього року перевиконано на 340 кг. Заготовлено 1,5 т насіння сосни та ялини. Про це учасникам наради доповів перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ, головний лісничий управління Віктор Сахнюк.
Доповідачем відмічено досить високий рівень реалізації планових показників з охорони та захисту лісу. Особливо активно лісівники працювали над розбудовою інфраструктури та рекреації.
Протягом звітного періоду реалізовано ряд кардинальних заходів із забезпечення охорони лісів від пожеж, їх виявлення та ліквідації.
Оновлено також технічну базу. У придбання протипожежної техніки та обладнання протягом 7 місяців вкладено понад 5 млн грн.
Зокрема протягом звітного періоду придбано 3 пожежні автомобілі, 4 лісопожежні модулі, 2 телевізійних системи нагляду, 6 тракторів, а також вогнегасники, переносні та перевозні радіостанції та інший реманент.
Показники фінансово-господарської діяльності проаналізувала заступник начальника управлінняЛідія Турянська. Тож за сім місяців 2016 року лісогосподарськими підприємствами виготовлено товарної продукції переробки на суму понад 176 млн 783 тис. грн.
Сукупний дохід від різних видів переробки становить понад 495 млн грн.
Варто зазначити, що лісогосподарські підприємства вже не перший рік залишаються бюджетоутворюючими практично в усіх районах.
Станом на 22 серпня до бюджету перераховано 143 млн 610 тис. грн.
Лідія Турянська також проаналізувала ефективність, рентабельність лісогосподарських підприємств, їх витрати, виконання та перевиконання планових показників, залишок коштів, ситуацію із дебіторською та кредиторською заборгованістю. Зокрема державним підприємствам «Камінь-Каширське ЛГ», «Цуманське ЛГ», «Маневицьке ЛГ» вказано на недостатній рівень роботи у цьому напрямку.
У структурі ВОУЛМГ, зазначила Лідія Зіновіївна, нині налічується 3055 штатних працівників. Фонд оплати праці за місяць 2016-го складає 23 млн 151 тис. грн. А середньомісячна заробітна плата за липень цього року становить 7573 грн. Порівняно з минулим місяцем, зарплата зросла на 351 грн, від початку року – на 2631 грн.
Детальну аналітику показників виробничої діяльності підрозділів надав присутнім заступник начальника управління Олександр Рибчинський. За 7 місяців 2016 року держлісгоспами області заготовлено 630 тис. м3 деревини, з них 415 – від рубок головного користування (РГК). Поряд із виконанням об’ємних показників, наголосив доповідач, значна увага приділялася саме раціональному використанню лісосировинних ресурсів. У результаті за звітний період заготівля ділових лісоматеріалів від РГК становить 86%. Це завдяки максимальному відбору спецсортиментів та пиловників вищих сортів.
За 7 місяців року лісогосподарськими підприємствами Волинського ОУЛМГ загалом перероблено 165,5 тис. м3 сортиментів, що на 24 тис. м3 більше, ніж за аналогічний період 2015-го. Порівняно з січнем-липнем минулого року, вихід з 1 м3 деревини зріс на 104 грн і тепер становить 1060 грн.
За цей час споживачам реалізовано близько 450 тис. м3 лісоматеріалів на суму понад 310 млн грн, а продукції переробки – майже 68 тис. м3 на загальну суму 189 млн грн.
Реалізація круглого лісу була першочергово зосереджена на забезпечення внутрішнього ринку, на який поставлено 332 тис. м3 (а це 75%). Найчастіше замовниками стають спеціалізовані деревообробні підприємства.
Безперечно, є проблеми та невиконані завдання. У результаті аналізу діяльності виникає чимало питань до окремих керівників підприємств. Але головне не замовчувати їх, наголошувавОлександр Кватирко, щоб спільно шукати відповідь, орієнтуючись на досвід кращих.
Зважаючи на підсумки роботи у поточному році, першочерговим завданням для волинських лісівників стане посилення заходів із впорядкування санітарних рубок та боротьби з наслідками минулорічних пожеж і буревіїв. Крім того, буде збільшено фінансування заходів з охорони праці та підвищення професійного рівня керівного складу державних лісогосподарських підприємств.
Варто зауважити, що незважаючи на труднощі, лісівникам вдається нарощувати виробничі потужності, використовувати сучасні технічні розробки та новітнє обладнання та, переймаючи кращі практики лісогосподарювання, підтримувати лідерські позиції серед українських колег.
Прес-служба Волинського ОУЛМГ